عیب یابی پکیج شوفاژ دیواری بوتان (verona)

ابتدایی ترین موضوع در خصوص رفع ایراد یک دستگاه تشخیص درست عیب می باشد. اگر این تشخیص به درستی صورت گیرد در زمان و هزینه ارائه خدمات صرفه جویی قابل ملاحظه ای اتفاق خواهد افتاد. یکی از خصیصه های خوب پکیج های شوفاژ دیواری verona نمایشگر دیجیتال این دستگاه است. در این دستگاه عیوب مختلف به صورت کد خطا در برد کنترل تعریف شده است. با بروز یک خطا کد آن بر روی نمایشگر دستگاه نمایان می شود. پنل کنترل پکیج verona در شکل زیر نشان داده شده است.

پنل کنترل پکیج شوفاژ دیواری بوتان ورنا

این پنل از چهار بخش تشکیل شده است که به تشریح آن می پردازیم:

 1. نمایشگر دیجیتال
 2. دسته انتخاب وضعیت و تنظیم دمای مدار گرمایش
  • وضعیت تابستانیوضعیت تابستانه
  • قطع موقتوضعیت قطع موقت / راه اندازی مجدد
  • وضعیت زمستانهوضعیت زمستانه
 3. دسته تنظیم دمای آب گرم مصرفی
 4. نمایشگر فشار آب مدار داخلی

خطاهایی که اغلب در پکیج های شوفاژ دیواری رخ می دهد  به دو صورت موقت یا دائم هستند.

خطاهای موقت: قطع بودن گاز، کم بودن فشار آب مدار داخلی، انسداد دودکش و …. در این موارد با برطرف کردن ایراد و ریست دستگاه توسط مشتری پکیج راه اندازی می شود.

خطاهای دائمی: خرابی سنسورهای دما، خرابی برد اصلی، عمل نمودن کلید حرارتی و … در این موارد جهت برطرف کردن ایراد می بایست از سرویسکاران مجاز کمک بگیریم.

*مشتریان محترم توجه داشته باشند که نمایشگر فشار آب مدار داخلی در وضعیت زمستانه و تابستانه همواره باید بین ۱ الی ۱٫۵ باشد. در صورت افت فشار از طریق شیر پرکن زیر دستگاه اقدام به آبگیری نمایید و سپس شیر پرکن را محکم ببندید. در صورت زیاد بودن فشار مدار داخلی از طریق پیچ هواگیری رادیاتورها اقدام به کم کردن آن نمایید.

جداول خطاهای پکیج شوفاژ دیواری verona را در زیر مشاهده می نمایید.

جدول کد خطاهای ورنا بوتان

کد خطای ورونا

جهت دریافت خدمات در مشهد با شماره ۳۳۴۲۱۸۱۴-۰۵۱ تماس حاصل فرمایید.

جهت دیدن لیست قیمت به روز محصولات بوتان اینجا کلیک نمایید.

 

3 دیدگاه در “کد خطاها و عیب یابی پکیج verona بوتان

 • ۱۳۹۷-۰۸-۲۹ در۷:۲۹ ب.ظ
  پیوند یکتا

  پکیج بوتان خیلی مزخرفه ۲ سال هست مدل ۲۴ ورونا خریدم عجب اشتباهی کردم هر روز خراب و سرویس کار میاد ایاب و ذهاب در حد اتوبوس دربستی میگیره و دوباره خراب . حالا گارانتی هم تموم شده خطای ۸۲ میده کاش پول داشتم و این پکیج رو پرت میکردم و ایران رادیاتور می خریدم.

  پاسخ
  • ۱۳۹۷-۱۲-۱۱ در۸:۴۸ ب.ظ
   پیوند یکتا

   خطای E82 مربوط به احتراق ناقص مداوم است دستگاه با این خطا به شما هشدار می دهد که به دلیل تهویه هوا و تخلیه نا مناسب احتراق ناقص صورت می پذیرد و باید این موضوع بررسی و اصلاح شود.
   دستگاه های فن دار باید توسط دودکش دو جداره به فضای باز نصب شود اگر غیر این هست حتما اصلاح شود. ( نقص ایمنی) متاسفانه دیده شده که دستگاه فن دار به دودکش ساختمان وصل شده و به صورت احتراق باز استفاده می شود دستگاه ورنا بسیار هوشمند است و احتراق ناقص را توسط خطای E82 اعلام می کند.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

امکان فروش اینترنتی وجود ندارد پس از انتخاب محصول جهت سفارش و مشاوره با شماره تلفن 33421814 در مشهد تماس حاصل فرمایید. رد کردن