راه اندازی

اگر شما برای اولین بار است که می خواهید از پکیج شوفاژ دیواری استفاده نمایید لازمست موارد ذیل را در نظر بگیرید. این ملاحظات در تمای پکیجهای دیواری موجود در بازار یکسان است.

 1. اطمینان حاصل فرمایید شیر آب وردی پکیج باز است.
 2. شیر پرکن که در اکثر پکیج های موجود در بازار در زیر دستگاه تعبیه شده است (شکل ۱ ) را باز کنید تا عقربه فشار سنج روی دستگاه بین ۱ الی ۱٫۵ بار قرار گیرد.
  موقعیت شیر پرکن پکیج

  شکل (۱) موقعیت شیر پرکن

  • حتماً پس از رسیدن فشار آب به ۱٫۵ بار شیر پرکن را محکم ببندید.

 3. حالا شیر گاز را باز نمایید
 4. دوشاخه دستگاه را به برق بزنید.
 5. دستگاه را در وضعیت تابستانه یا زمستانه قرار دهید. در وضعیت تابستانه با باز کردن شیر آب گرم دستگاه روشن میشود و با بستن آن دستگاه خاموش می شود. در وضعیت زمستانه دستگاه به صورت خودکار روشن شده و متناسب با دمایی که تنظیم شده شروع به گرم نمودن رادیاتورها یا گرمایش از کف می نماید.

نکاتی که همواره مشتریان عزیز باید در نظر داشته باشند

 1. عقربه نمایشگر فشار همیشه ( در وضعیت زمستانه و تابستانه)  باید بین ۱ -۱٫۵ بار باشد. هر چند روزی یکبار باید چک شود و در صورت نیاز آبگیری شود.
 2. بعد از آبگیری پکیج حتما شیر پرکن را محکم ببندید. در غیر این صورت فشار آب بالا رفته و در فشار ۳ بار از شیر اطمینان تخلیه می شود.
 3. اگر فشار آب مدار داخلی از ۲ بار بیشتر شد در صورت وجود رادیاتور از طریق باز کردن شیر هواگیر ترجیحاً حوله خشکن اقدام به کم کردن فشار آب نمایید. اگر از سیستم گرمایش از کف استفاده می نمایید مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:
 • ابتدا دستگاه را در وضعیت خاموش قرار دهید
 •  شیر ورودی آب سرد دستگاه را ببندید
 •  شیر آب گرم ظرفشویی را باز بگذارید
 •  شیر پرکن پکیج را باز نمایید حالا آب مدار داخلی از طریق شیر ظرفشویی تخلیه می شود این کار را تا فشار ۱-۱٫۵ بار ادامه دهید.

تذکر: هرگز در زیر  پکیج دستگاه برقی نظیر مایکروفر، غذاساز و … را قرار ندهید. چون احتمال عمل کردن شیر اطمینان و آبریزی وجود دارد.

هواگیری رادیاتورها و مدار گرمایش

گاهی رادیاتورها یا گرمایش از کف به طور مناسب محیط را گرم نمیکنند. یا در پاره ای موارد نصف رادیاتور گرم و نصف آن سرد است. یا فشار مدار داخلی پکیج نوسان دارد به طوری که با افزایش دما فشار آن نیز بالا می رود. این موارد همه ناشی از هوای محبوس شده درون مدار گرمایش و رادیاتورها می باشد. برای انجام هواگیری مراحل زیر را دنبال نمایید.

اگر منزل شما به سیستم رادیاتور مجهز است

 1. تهیه آچار هواگیر (قیمت فلزی آن در بازار در حدود ۵۰۰ تومان است)
 2.  باز کردن شیر هواگیر انتهای رادیاتورها
 3.  تا زمانیکه آب و هوا با هم از شیر هواگیر تخلیه می شود این کار را ادامه می دهیم
 4. بستن شیر هواگیری
 5. در صورت افت فشار مدار داخلی پکیج از طریق شیر پرکن اقدام به آبگیری نمایید.
 6.  این کار را برای تمام رادیاتورها انجام دهید.

معمولا در سیستم های گرمایش از کف در جعبه کلکتور شیر هواگیر اتومات نصب است. اگر شیر هواگیر اتومات در کلکتور وجود ندارد از سرویسکاران درخواست کنید تا آن را برای شما نصب نمایند.

جهت دریافت خدمات در مشهد با شماره ۳۳۴۲۱۸۱۴-۰۵۱ تماس حاصل فرمایید.

4 دیدگاه در “راه اندازی و هواگیری پکیج شوفاژ دیواری

 • ۱۳۹۶-۱۲-۲۲ در۳:۴۴ ق.ظ
  پیوند یکتا

  برای راه اندازی پکیج بوتان حتما با نمایندگی مجاز کد دار هماهنگ شود. در هر شهر نماینده بوتان همون شهر رو جستجو کنید. Tehrantamirgah.com. تعمیرات پکیج در تهران

  پاسخ
 • ۱۳۹۷-۰۸-۰۲ در۵:۵۷ ق.ظ
  پیوند یکتا

  تعمیرات پکیج بوتان در سراسر تهران توسط نمایندگی مجاز بوتان

  پاسخ
 • ۱۳۹۷-۰۹-۲۴ در۲:۴۵ ق.ظ
  پیوند یکتا

  سلام.ممنون بابت اطلاعاتی‌ که در این سایت قرار دادین. واقعا مشکل من حل شد. مرسی

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

امکان فروش اینترنتی وجود ندارد پس از انتخاب محصول جهت سفارش و مشاوره با شماره تلفن 33421814 در مشهد تماس حاصل فرمایید. رد کردن